آمار سایت

Select Language

حجم فایل های نهایی تولید شده Lazarus PDF چاپ
نوشته شده توسط shahriary   
شنبه ، ۱۰ دی ۱۳۹۰ ، ۱۰:۴۰
چرا حجم فایل های اجرایی تولید شده با Lazarus زیاد است ؟؟؟
فایل های نهایی تولید شده با لازاروس از حجم زیادی برخوردارند و علت اصلی اون به خاطر گنجاندن اطلاعات Debug شده به فایل اجرایی کامپایل شده است . این اطلاعات مورد نیاز GDB هستش ( دیباگر GNU) .
اگر از یک کامپایلر دیگر به عنوان مثال ++C استفاده کنید حجم فایل تولید شده بسیار کمتر از فایل همان برنامه که توسط Lazarus کامپایل شده است . ولی باید گفت در پروژه های بزرگ که پیچیدگی و کد زیادی دارند Lazarus بهتر عمل می کند و افزایش حجم آن به نسبت کامپایلر های مشابه خیلی کمتر است و در پایان فایل اجرایی که Lazarus تولید می کند از همانند های آن حجم به مراتب پایین تری خواهد داشت .شکل زیر روند افزایش حجم فایل اجرایی یک برنامه مشابه در دو کامپایلر Lazarus و ++C را با هم مقایسه می کند .
lazarus_vs_cpp
در صورتی که تمایل داشته باشید می توانید مانع افزوده شدن اطلاعات Debugger به فایل اجرایی شوید . با این کار حجم فایل اجرایی نهایی به شدت کاهش پیدا می کند . برای این کار این باید به منوی Project و سپس قسمت Project Option بروید . سپس در قسمت Compiler Option گزینه ی Code Generation را انتخاب کرده و گزینه ی Smart Linkable را تیک بزنید . بعد از قسمت Compiler Option گزینه ی Linking را انتخاب نمایید و تمام تیک های قسمت Debugging را بردارید و گزینه ی Strip Symbols From Executable را از همین قسمت تیک بزنید . و در نهایت در قسمت پایین تر همین گزینه در قسمت Link Style گزینه ی Link Smart را تیک بزنید .
با انجام اعمال بالا تا حد زیادی حجم فایل اجرایی کامپایل شده کم می شود . البته هنوز هم می شود کارهای دیگری بر روی کامپایلر انجام داد که باعث کمتر شدن حجم فایل اجرایی تولید شده می شود ولی ممکن است باعث کم شدن کارایی برنامه شود و یا مشکلات دیگری بعدا ایجاد کند که من به شخصه آنها را توصیه نمی کنم .
منبع : http://wiki.lazarus.freepascal.org/Lazarus_Faq
بهنگام کردن در دوشنبه ، ۱۹ دی ۱۳۹۰ ، ۰۹:۱۸
 
 

آب و هوای مشهد

مشهد لاگ

جشن روز آزادی نرم‌افزار گروه کاربران لینوکس مشهد